Część II
Delphi + Python = Python4Delphi
Webinar został przeprowadzony
9 grudnia 2022
Zaprezentowane zostaną możliwości wykorzystania biblioteki komponentów Python4Delphi, która, stanowiąc pewną abstrakcyjną warstwę pośrednią między kodem w Delphi, a kodem w języku Python, upraszcza ich wzajemną komunikację.
Przestawiona zostanie cała sekwencja przygotowania projektu: instalacja środowiska Python, przygotowanie środowiska wirtualnego, instalacja w nim wymaganych pakietów, wykorzystanie wariantu osadzonego Pythona (Windows embeddable package), instalacja biblioteki Python4Delphi oraz wykorzystanie jej w konkretnych zastosowaniach i krótki przegląd jej możliwości.
Cały proces zostanie pokazany na konkretnych przykładach, implementowanych na żywo w czasie spotkania.
Gdzie i Kiedy?
- 9 grudnia 2022 (piątek)
- g. 14:00 (75 minut)
- udział bezpłatny
- prowadzący: Tomasz Tyrakowski
- prezentacja w języku polskim
Część I
Delphi + Python: komunikacja bezpośrednia
Webinar został poprowadzony
25 listopada 2022
Przyjrzymy się komunikacji kodu w Delphi z kodem języka Python. Przedstawiona zostanie komunikacja z interpreterem języka Python za pomocą bezpośrednich odwołań do API C Pythona, poprzez funkcje z bibliotek dynamicznych tego środowiska.
Pokazany zostanie cały proces tworzenia aplikacji Delphi korzystającej z Pythona, począwszy od instalacji środowiska, przez tworzenie środowisk wirtualnych i instalację pakietów, po wykorzystanie wariantu osadzanego Pythona (Windows embeddable package) i komunikację z jego bibliotekami DLL.
Cały proces wyjaśniony zostanie na konkretnych przykładach, implementowanych na żywo w czasie spotkania
Gdzie i Kiedy?
- 25 listopada 2022 (piątek)
- g. 14:00 (75 minut)
- udział bezpłatny
- prowadzący: Tomasz Tyrakowski
- prezentacja w języku polskim
PROWADZĄCY
Tomasz Tyrakowski – Doktor informatyki z 23-letnim doświadczeniem w programowaniu w Delphi. Zawodowo zajmuje się rozwojem systemu typu ERP i migracjami danych, jest również trenerem w szkole programowania w zakresie Pythona, SQL i analizy danych. Od lat pasjonuje się językami programowania, ich konstrukcją i możliwościami. Hobbistycznie pisuje czasami gry na urządzenia mobilne.